Nieborów i Żelazowa Wola

Nieborów i Żelazowa Wola.

6.06.2015r

Odkrywamy kolejne

Pałace i Dworki,

Gdzie się znajdują,

Po sławnych Polakach,

Wspaniałe pamiątki.


Pomysł wyjazdu na sobotnią wycieczkę do Nieborowa padł od naszej przyjaciółki Ewy, która była organizatorką i jednogłośnie została powołana na stanowisko Przewodnika. Centralnym punktem był oczywiście piękny Pałac Radziwiłłów. Usytuowany w ogromnym parku odbijał się bielą od ściany starych drzew parkowych. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Wyrobów Majoliki. Te przedmioty zachwyciły oczy kształtem, barwą, wyrafinowanymi grafikami. Cudeńka. Spacerkiem przeszliśmy do Pałacu. Zbiory przed rozproszeniem uratowało włączenie ich w skład Muzeum Narodowego w Warszawie, którego Pałac jest częścią. Wnętrze robi duże wrażenie, zachwyca bogactwem mebli, przedmiotów zdobniczych, obrazów wypełniających poszczególne sale. Odpoczynek w parku, kawka w parkowej kawiarence dodał nam sił i z zapałem przyjęliśmy propozycję naszej Przewodniczki, by zwiedzić Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Po Pałacu Radziwiłłów Dworek zaprezentował się mniej okazale, choć pięknie wyremontowany ale ze skromnym wyposażeniem wnętrz. Największą atrakcją są tu niedzielne Koncerty Chopinowskie. My spacerując po pięknym parku mogliśmy słuchać ich tylko z nagrań.

Po smacznym obiedzie w restauracji parkowej wyruszyliśmy w powrotną drogę. Mieliśmy udany dzień pełen nowych doznań i przeżyć. To była piękna wycieczka.

(1/29): 002.jpg (2/29): 003.jpg
(3/29): 004.jpg (4/29): 005.jpg
(/): (6/29): 006.jpg
Galernik - Jak zrobić galerię zdjęć - Twoja własna Internetowa Galeria Zdjęć - Kreator - Publikowanie - Tworzenie - GIF, JPG, PNG